دبیر ستاد مقابله با کرونا در استان بوشهر:
بستری 411 بیمار در بخش‌های کرونایی در بیمارستان‌های استان/ثبت 6 فوتی جدید

12 تير 1400
دبیر ستاد مقابله با کرونا در استان بوشهر گفت: تعداد بیماران بستری در بخش‌های کرونایی بیمارستان‌های استان بوشهر در تاریخ شنبه 12 تیر ماه، 411 نفر است.

دکتر سعید کشمیری در مصاحبه با خبرنگار وبدا دانشگاه علوم پزشکی بوشهر اظهار کرد: در 24 ساعت گذشته 105 بیمار جدید در بخش‌های کرونایی بیمارستان‌های استان بوشهر بستری‌شده‌اند که از این تعداد ابتلای 61  مورد به کرونا مثبت، قطعی است.
رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر افزود: خوشبختانه در شبانه‌روز گذشته 95  بیمار نیز باحال عمومی خوب از بیمارستان‌های استان بوشهر ترخیص شده‌اند، که از این تعداد 79  نفر از آنها مثبت قطعی بوده‎اند.
وی با بیان اینکه هم اکنون 48 نفر در بخش مراقبت‌های ویژه می‌باشند افزود: از این مجموع موارد بستری در بخش‌های ویژه کرونایی، 18 نفر در وضعیت حاد این بیماری قرار دارند.
دکتر کشمیری درباره نتایج موارد فوتی ناشی از کرونا در استان بوشهر که تا به امروز اعلام شده است، بیان کرد: متاسفانه امروز 6 مورد فوتی ناشی از ابتلا به کرونا، 3 آقا  با 65 سال سن با سابقه بیماری زمینه ای دیابت و  61 و 37 سال سن بدون سابقه بیماری و 3 خانم با50 و 42 با سابقه بیماری زمینه ای چربی خون و فشار خون و 50 سال سن بدون سابقه بیماری در استان بوشهر به ثبت رسید.
وی افزود: تا کنون  1270  نفر از ابتدای شیوع کرونا در استان بوشهر به علت ابتلا به این ویروس جان خود را از دست داده اند.
دبیر ستاد مبارزه با کرونا در استان بوشهر خاطرنشان کرد: از آغاز شیوع کرونا تاکنون 53863  نفر در استان بوشهر به این ویروس مبتلا شده‌اند.
دکتر کشمیری بیان کرد: طبق رنگبندی جدید سامانه ماسک از 12 تیرماه تعداد 6 شهرستان استان قرمز و پر خطر و 4 شهرستان در وضعیت نارنجی و خطرناک قرار دارد.
وی افزود: شهرستان های دیلم،گناوه، دشتی، تنگستان، عسلویه و جم در وضعیت قرمز و پر خطر و شهرستان های بوشهر، دشتستان، دیر و کنگان در وضعیت نارنجی و خطرناک که این شرایط نیاز به تشدید رعایت پروتکل‎‌های بهداشتی را ایجاب می‌کند.
انتهای پیام/ ز.ح.1027

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
    آمار.جدید     کووید19     دبیر.ستاد.کرونا     دکتر.کشمیری        

تاریخ بروز رسانی:   12 تير 1400

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >