دبیر ستاد مقابله با کرونا در استان بوشهر:
بستری 346 بیمار در بخش‌های کرونایی در بیمارستان‌های استان/روز بدون فوتی

4 تير 1400
دبیر ستاد مقابله با کرونا در استان بوشهر گفت: تعداد بیماران بستری در بخش‌های کرونایی بیمارستان‌های استان بوشهر در تاریخ جمعه 4 تیر ماه، 346 نفر است.

دکتر سعید کشمیری در مصاحبه با خبرنگار وبدا دانشگاه علوم پزشکی بوشهر اظهار کرد: در 24 ساعت گذشته 107 بیمار جدید در بخش‌های کرونایی بیمارستان‌های استان بوشهر بستری‌شده‌اند که از این تعداد ابتلای 66  مورد به کرونا مثبت، قطعی است.
رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر افزود: خوشبختانه در شبانه‌روز گذشته 79  بیمار نیز باحال عمومی خوب از بیمارستان‌های استان بوشهر ترخیص شده‌اند، که از این تعداد 64  نفر از آنها مثبت قطعی بوده‎اند.
وی با بیان اینکه هم اکنون 38 نفر در بخش مراقبت‌های ویژه می‌باشند افزود: از این مجموع موارد بستری در بخش‌های ویژه کرونایی، 15 نفر در وضعیت حاد این بیماری قرار دارند.
دکتر کشمیری درباره نتایج موارد فوتی ناشی از کرونا در استان بوشهر که تا به امروز اعلام شده است، بیان کرد: خوشبختانه امروز مورد فوتی ناشی از ابتلا به کرونا، در استان بوشهر به ثبت نرسید.
وی افزود: تا کنون  1245  نفر از ابتدای شیوع کرونا در استان بوشهر به علت ابتلا به این ویروس جان خود را از دست داده اند.
دبیر ستاد مبارزه با کرونا در استان بوشهر خاطرنشان کرد: از آغاز شیوع کرونا تاکنون 50685  نفر در استان بوشهر به این ویروس مبتلا شده‌اند.
دکتر کشمیری بیان کرد: با توجه به رنگبندی جدید سامانه ماسک از شنبه 5 تیر ماه شهرستان های قرمز استان بوشهر از 5 شهرستان به 6 شهرستان افزایش یافته که شامل تنگستان، دشتستان، دشتی، کنگان، عسلویه و دیر(از وضعیت نارنجی به قرمز) است.
وی افزود: همچنین 4 شهرستان  استان، دیلم (از وضعیت زرد به نارنجی)، گناوه، بوشهر و جم در وضعیت نارنجی و خطرناک کرونایی قرار دارند.
دبیر ستاد مقابله با کرونا در استان بوشهر گفت: افزایش شهرستان‌های قرمز استان زنگ خطری محسوب می شود که نیاز به تشدید شرایط رعایت پروتکل‎‌های بهداشتی را دارد.
انتهای پیام/ ز.ح.1027

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
    آمار.جدید     کووید19     دبیر.ستاد.کرونا     دکتر.کشمیری        

تاریخ بروز رسانی:   4 تير 1400

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >